Zasedání žákovského zastupitelstva

Dne 9. 4. 2024 bylo posledním jednáním ve školním roce 2023/24. Vybraní zástupci žákovských parlamentů základních škol a nižšího gymnázia systematicky pracovali na projektech, které by přispěly k rozvoji města Kroměříže. Mladí zastupitelé řešili problematiku životního prostředí, kultury, školství, sportu a oblasti sociální. Představené projekty byly propracované k dokonalosti, včetně udržitelnosti, finančního rozpočtu i vlastní realizace. Bylo opravdu velmi těžké vybrat ten nejlepší.

Hlasováním všech přítomných byl vyhlášen nejlepší projekt sociálního odboru pod názvem Bylinková zahrádka se zážitkem, věnovaný domovům pro seniory města Kroměříže. Jolana Horáková, spoluautorka vítězného projektu převzala z rukou starosty města Mgr. Tomáše Opatrného šek na 50 000,-Kč na realizaci projektového záměru.

Velké poděkování patří všem zastupitelkám, které odvedly vynikající práci. Jsou to Ema Vanesa Novotná, Natálie Houšťová, Sofie Pokorná a Jolana Horáková.

Mgr. Jindra Falcmanová

vedení žákovského parlamentu