Make your own country

Celoroční eTwinningový projekt Make your own country připravil pro žáky VI. B ZŠ Komenského spoustu zajímavých aktivit, na kterých pracovali spolu s dětmi z partnerských škol v Řecku, Polsku, Francii a na Ukrajině.

Po seznamovací aktivitě mladí eTwinneři navázali na úvodní příběh a pokusili se vytvořit ideální virtuální prostor, ve kterém by mohli žít lidé pocházející z různých míst naší planety. Žáci se dozvěděli zajímavé informace o zemích a kulturách našich projektových partnerů, navrhli projektové logo a vlajku. Také diskutovali o lidských právech, pravidlech a zákonech, které by v ideální společnosti měli všichni respektovat a dodržovat.

Projekt „Make your own country“ byl pro žáky příjemným zpestřením výuky. Přinesl řadu příležitostí k smysluplnému využití anglického jazyka v reálných situacích a jeho propojení s dalšími předměty. Přispěl k rozvoji jazykových, sociálních a digitálních dovedností žáků.

Mgr. Renata Večerková