Our STEAMulating adventures

Žáci V. B se v letošním roce zapojili do eTwinningového projektu „Our STEAMulating adventures“ a navázali spolupráci s partnerskými školami v Řecku, Polsku, Belgii a na Maltě. Cílem projektu je vést děti k řešení problémů každodenního života a k poznávání toho, jak funguje svět kolem nás. Při plnění úkolů a při různých experimentech žáci využijí nejen matematiku, přírodovědní a technické obory, ale také anglický jazyk a digitální technologie.

První projektovou aktivitou byla tvorba loga. Z našich návrhů nám ten nejhezčí pomohli vybrat i rodiče žáků. Vítězné logo pak postoupilo do mezinárodního výběru. Žáci si také vytvořili svého avatara a profil v TwinSpace, tedy v bezpečném prostředí projektové online třídy.

Dalším úkolem byla první „vědecká“ výzva, při níž páťáci zkoumali, jak vypadá erupce sopky. Ve skupinách vytvořili modely sopky a pak sledovali chemickou reakci sody a octa. Ta se velmi podobala skutečnému sopečnému výbuchu. Jak se pokusy podařily, můžete vidět v následujícím videu.