Superheroes

Superhrdinové jsou oblíbenými filmovými postavami žáků IV. B třídy, ale Superheroes je také název eTwinningového projektu, do kterého se zapojili spolu s žáky z francouzského města Remelard.

Nejprve se žáci seznámili, napsali o sobě ty nejdůležitější informace a místo své fotografie nakreslili obrázek. Dopisy poslali do partnerské školy a netrpělivě očekávali balíček z Francie. Když dorazil, měli velkou radost. Každý si četl o svém novém kamarádovi a hledal, co mají něco společného, zda jsou to koníčky, stejný domácí mazlíček, nebo oblíbený sport. Francouzského kamaráda představili a povyprávěli o něm svým spolužákům v písemné podobě, aby procvičili i gramatiku a psaní v anglickém jazyce. S žáky z partnerské školy komunikovali i poté, psali si vzkazy a dotazy na online nástěnku Padlet.

Velkým zážitkem byla pro žáky i možnost vzájemného setkání během videokonference, při níž si společně zahráli kvízovou hru s tematikou e-bezpečnosti a pravidel chování na internetu. Měli také možnost alespoň přes obrazovku si popovídat se svým novým francouzským kamarádem, s nímž v poslední části projektu zahájili práci na společném úkolu. Jeho cílem bylo společně vymyslet nového superhrdinu, napsat o něm článek a ilustrovat ho. Ze všech příspěvků pak všichni společně vytvořili online časopis v aplikaci Madmagz nazvaný Superheroes, který si můžete přečíst i vy po rozkliknutí následujícího odkazu.