Book WORMS aneb píšeme společně

Mezinárodní eTwinningové projekty vedou žáky ke spolupráci, a to nejen se spolužáky ve třídě, ale i s partnery v zahraničí. Do projektu Book WORMS se zapojili letošní čtvrťáci, jak z naší školy Komenského v Kroměříži, tak z partnerské školy z Mallorky. Žáci se inspirovali příběhy, které společně četli a zkusili si tvoření vlastních komiksových příběhů.

Nejprve se rozdělili do sedmi mezinárodních týmů. Jeden člen týmu navrhl hrdiny, další vymyslel, o čem by příběh mohl být. Poté děti nakreslily první tři obrázky a napsaly dialogy. S dalšími třemi obrázky pokračovali žáci z partnerské školy, a tak se v práci střídali. Každý člen se zapojil a pracoval podle svých schopností. Na závěr španělské děti přidaly ke každému z příběhů výstižný název. Knihu komiksových příběhů si můžete přečíst zde.

Projekt Book WORMS rozvíjel nejen jazykové dovednosti žáků a dovednosti pro 21. století, ale také jejich představivost, fantazii a tvořivost. A navíc si děti projektovou práci opravdu užily.

Více informací najdete na stránkách projektu.