Projekt Ovoce a zelenina do škol

logo-ovoce-do-skol-projekt ovoce-do-skolTaké naše škola se přihlásila do projektu „Ovoce a zelenina do škol“. Všichni žáci školy dostávají 2x za měsíc zdarma čerstvé ovoce, zeleninu, případně ovocné a zeleninové šťávy nad rámec pravidelného školního stravování. V naší škole žáci dostávají hygienicky balené ovoce a zeleninu prostřednictvím svých třídních učitelů. Cílem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny. K podstatnému zvýšení účinnosti celého projektu je bezplatná distribuce ovoce a zeleniny do školy podpořena doprovodnými vzdělávacími programy školy a dodávající firmy. Ta jsou zaměřena na praktické seznámení žáků s ovocem a zeleninou v rámci výuky a doplněna aktivitami mimo vyučování, např. školními projekty, soutěžemi a výstavkami s využitím tematiky ovoce a zeleniny. Ovoce a zeleninu, převážně tuzemské produkce, nám dodává firma OVOCENTRUM V+V, s.r.o. z Valašského Meziříčí, která nám mimo dodávky ovoce a zeleniny nabízí doprovodný program, v rámci kterého mohou žáci naší školy jet na exkurzi do firmy, k pěstitelům či do moštárny. Dále nám nabízí vzdělávací akci s maskoty a ochutnávkami.

ovoce_do_skol-24