Posíláme radost na Ukrajinu

Přichází čas adventu a vánočních svátků. Doba, ve které myslíme na druhé, vzájemně se obdarováváme a plníme přání lidem kolem sebe.

Žáci VII. A se zapojili do projektu “Vánoční balíček na Ukrajinu“. Ten je každoročně pořádán Arcidiecézní charitou Olomouc.

Nejprve si chlapci a děvčata vybrali v databázi dětí ze sociálně slabých rodin a z dětských domovů chlapce Olexandra, přečetli si, co potřebuje a co by mu udělalo radost. Pak začala sbírka. Kluci a holky se dohodli, že peníze dají ze svého kapesného a částka bude dobrovolná, stejně jako zapojení se do projektu. Nakonec se přidali téměř všichni.

Za vybrané peníze jsme pořídili teplé zimní oblečení a školní pomůcky. Následně jsme vše zabalili a vydali se balíček předat do Oblastní charity v Kroměříži. Odtud poputuje do vesničky Bortnyky poblíž Lvova.

Věříme, že osmiletý Olexandr bude mít díky našim dobrým skutkům hezčí Vánoce, a nás bude hřát pocit, že jsme někomu pomohli a udělali radost.