Úspěch žáků školy v zeměpisné olympiádě

Ve středu 17. února proběhlo okresní kolo zeměpisné olympiády, a to on-line formou prostřednictvím Informačního systému Masarykovy univerzity v Brně. První nástrahou, se kterou si naši žáci poradili na výbornou, bylo zvládnout se do soutěže zaregistrovat přes internet a zorientovat se v novém prostředí.

Školu reprezentovalo 6 soutěžících. V kategorii A (6. ročník) to byli Petr Mičánek, Arnošt Skýba a Tereza Oulehlová.

V kategorii C (8. a 9. ročník) nás zastupovali Vojtěch Dušek, Erik Strážnický a Matěj Čížek.

Samotná soutěž se skládala ze tří částí: práce s atlasem, testu zeměpisných znalostí a zkoušky praktických zeměpisných dovedností. Na vyplnění všech oddílů bylo dohromady 150 minut a celkem bylo možné získat 100 bodů. Naši žáci si vedli velice dobře.

V kategorii A se mezi 8 soutěžícími na 3. místo probojovala Tereza Oulehlová (74,5 bodů) a Petr Mičánek skončil dokonce na 2. příčce (75 bodů). V kategorii C se v konkurenci 11 soupeřů na 3. pozici umístil Vojta Dušek (80,7 bodu).

Uvedení žáci nás budou reprezentovat na krajském kole, které se uskuteční ve středu 17. března, a to opětovně přes internet.

Mgr. Aleš Vohnický