Když v družině řádí vitamíny

Ve čtvrtek odpoledne si děti v družině vyzkoušely, co znamená, když se řekne ve zdravém těle zdravý duch alias ovoce a zelenina patří do zdravé výživy. Prvním úkolem, jenž na děti čekal, bylo zvládnout obrázkový kvíz, který byl pro ně rozmístěn po budově školy. Děti vytvořily skupinky a neohroženě vyrazily hledat obrázky a odpovídat na zapeklité otázky. Ne vždy to bylo jednoduché, ale dětem se dařilo zodpovědět i náročnější otázky. Mimo jiné se dozvěděly něco o tom, proč je dobré jíst zeleninu a ovoce. Poté se děti seznámily s produktem zvaným Microgreens, a to včetně ochutnávky. Měly možnost ochutnat mladé výhonky, které mají chuť hrášku, ředkviček, slunečnice a zvláštních bylinek, které se zase tak často v našem jídelníčku nevyskytují. A na závěr je čekal raut plný velkého množství různých druhů zeleniny a ovoce, jak místního, tak exotického. Zároveň bychom chtěli poděkovat panu Kašíkovi za vypěstování a darování Microgreens a firmě Ovocentrum s.r.o za dodávku ovoce a zeleniny.