Na Mallorce celý školní rok?

Ano, žáci šestého ročníku se zapojili do mezinárodního projektu, v němž se zavázali od září až do června spolupracovat se školou v městečku Inca. Počátkem školního roku napsali v hodinách anglického jazyka dopisy svým kamarádům, představili se jim a sdělili jim základní informace o sobě, svých zájmech a nejbližších členech rodiny.

Pak už nezbývalo než počkat na zásilku dopisů z Mallorky. Všichni chlapci a děvčata se moc těšili, co jim malí Španělé napíší o sobě. Byli šťastní, když obdrželi psaní a zjistili, co dělají jejich vrstevníci na ostrově ve Středozemním moři a že mají podobné zájmy.

V posledních dnech měsíce listopadu pokračujeme v komunikaci tvořením mailu o naší škole, předmětech, o tom, co nás ve škole baví, či naopak. Jsme zvědaví, jaké předměty se učí španělské děti a kolik mají týdnů prázdnin. V hodinách výtvarné výchovy vyrábíme přáníčka, která budeme posílat k Vánocům. V hudební výchově nás čeká zpěv vánoční koledy a porovnávání jejího textu v angličtině, španělštině a češtině. Než přijde ona Tichá noc, čeká nás ještě spousta práce…