Druháci píší do Španělska

Žáci druhého ročníku už mají za sebou dostatek hodin angličtiny k tomu, aby zvládli jednoduchou komunikaci v tomto jazyce.
V prvním prosincovém týdnu virtuálně cestovali na Mallorku do městečka Inca, aby navázali kontakt s tamějšími stejně starými dětmi. Prvním úkolem bylo představit sebe a svou zemi. Druháci museli nakreslit své portréty a z nich pak složili českou vlajku. V další části projektu pak tvořili vánoční přáníčka pro španělské děti. Třetím úkolem bylo vytvoření dopisu, v němž chlapci a děvčata popsali, co dělají v zimním období, jak se slaví vánoční svátky u nás v České republice a jaké je tradiční štědrovečerní menu. Závěrem jsme zazpívali We wish you a Merry Christmas.
Naši malí druháci už se moc těší na španělská přáníčka a dopis, ve kterém si přečtou, jak se slaví Vánoce na jihu Evropy.
Jak nás projektová práce bavila, posuďte sami v následující prezentaci a krátkém videu.