Přebor školy v rapid šachu

V pátek 8. června 2018 se na naší škole, konal Přebor školy v rapid šachu. Turnaje se zúčastnilo 15 chlapců a 7 děvčat. Děvčata i chlapci hráli společně, hodnoceni pak byli zvlášť chlapci a zvlášť děvčata. Hrálo se švýcarským systémem na 6 kol, tempem 2 x 10 minut. Rozhodčím turnaje byl Rostislav Huňa, turnaj dále řídili vedoucí šachového kroužku SVČ Šipka v Kroměříži Jakub Vančura a Mgr. Jan Štefek. Turnaj po stránce organizační připravila paní zástupkyně školy, Mgr. Jindra Falcmanová. Musíme zdůraznit, že všichni chlapci a děvčata byli po celý turnaj velmi ukáznění, turnaj zvládli skvěle, i když to pro mnohé z nich, byl opravdu 1. šachový turnaj. Po velmi urputných soubojích za šachovnicemi bylo pořadí v jednotlivých kategoriích následující:

Vítězem turnaje se stal Ondřej Jakšl, který vyhrál všech 6 partií a zaslouženě bral zlatou medaili a diplom za 1. místo. Na 2. místě se umístil Matěj Šiška, který získal 4,5 bodu a získal tak stříbrnou medaili. Na bronzovém stupínku se umístil podle očekávání Adam Lednický. Velmi pěkný výkon předvedli ještě na 4. místě Maxmilián Lukeš (4 body), na 5. místě Toník Valenta (4 body) a na 6. místě Honzík Šiška (4 body).

Mezi děvčata byla „zlatá“ Alenka Tobolová (3,5 bodu), která ovládla kategorii dívek a získala zlatou medaili a diplom. Na 2. místě se umístila a stříbrnou medaili brala Silvie Čevelová (2,5 bodu) a konečně na bronzovém stupínku skončila Kristýna Krčmářová (2 body).

Poděkování patří všem účastníkům turnaje, rozhodčímu turnaje a především pak paní zástupkyni Mgr. Falcmanové za propagaci šachové hry a přípravu turnaje. Věříme tomu, že se i v příštím roce někteří z Vás Přeboru školy v rapid šachu opět zúčastní.

Za organizační tým Mgr. Jan Štefek.

Kalendář akcí