Inside the Rainbow – barvy kolem nás

Celoroční eTwinningový projekt žáků V. třídy prolínal nejen výukou anglického jazyka, ale i dalšími vyučovacími předměty. Ve výtvarné výchově se žáci seznámili s teorií barev a barevným kruhem.

Vymalovali si mandaly podle vlastní fantazie i s využitím komplementárních barev.

Barvy duhy využili i k vytvoření vlastních obrázků.

Své poznatky z matematiky a zejména geometrie zúročili při tvoření vlastních návrhů mandal.

V hudební výchově se pod vedením třídní učitelky a vyučující angličtiny seznámili s Newtonovou teorií barev a jejich propojení s hudbou. Naučili se zazpívat a zahrát písničku Twinkle, Twinkle, Little Star.

Duha měla své místo i v oblasti zdravé výživy. Žáci třídili ovoce a zeleninu podle barev a rozšířili si slovní zásobu v anglickém jazyce. Spolu s ostatními eTwinnery sestavili vícejazyčný slovníček.

Ovoce a zeleninu využili i k vytvoření duhových talířků.

Všechny týmy představily i recept na zdravé duhové jídlo, například ovocný či zeleninový salát. Naším příspěvkem byla duhová pizza. Jeden z receptů našich partnerů jsme si připravili.