Exkurze do Chropyňské strojírny

V úterý 12. 11. 2019 se žáci 9. ročníku v rámci předmětu Svět práce zúčastnili exkurze do firmy Chropyňská strojírna, a. s. Nejprve se dozvěděli zajímavosti o postupném rozvoji i o oblastech, ve kterých podniká. Dále měli žáci možnost nahlédnout do výrobních prostor a zblízka se podívat, co dělají pracovníci v technických profesích jako jsou obráběč kovů, programátor CNC strojů atd. Dozvěděli se i informace o práci v oddělení konstrukce, dále na obchodním i ekonomickém oddělení. Exkurze byla zakončena návštěvou Veletrhu práce a vzdělávání, jenž se konal v minulém týdnu v Kroměříži. Tam si mohli prohlédnout nabídku středních škol z regionu a získat podrobnější informace o jejich učebních a studijních oborech. Doufáme, že tato akce pomohla našim deváťákům při rozhodování o jejich budoucí profesi.