Žákovský parlament v Praze

V úterý 16. 5. 2023 se vydali členové žákovského parlamentu za celoroční práci na zájezd do Prahy. Jelikož po celý školní rok zastávali funkci třídních parlamentářů, navštívili mimo jiné Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Zde mohli z balkonu sledovat přímé jednání poslanců. Pro mnohé to byl velký zážitek vidět na živo ty, které vídáme jen v televizi.

Počasí nám přálo, a tak byla Praha se svými památkami, uličkami a pamětihodnostmi překrásná. Projeli jsme se lanovkou na Petřín, prošli jsme Václavské náměstí, Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem, Pražský hrad, katedrálu sv. Víta, Starý královský palác.  Navečer jsme se zcela unaveni vraceli do deštivé Kroměříže. Bylo to krásné, zkrátka, v Praze bylo blaze.

Žákovský parlament