Žáci VII. A navštívili Experimentárium

V úterý 9. 5. 2023 jsme navštívili Experimentárium, které se nachází na Střední průmyslové škole v Otrokovicích. Naším cílem byly fyzikální pokusy a na stroje, se kterými se studenti tamější školy učí pracovat.
Nejdříve nás pan učitel seznámil s obrábějícími stroji, např. s frézkou nebo soustruhem. Poté nás rozdělili na dvě skupiny. Každá skupina dělala něco jiného. V naší skupině nám paní učitelka ukazovala matematické paradoxy a luštili jsme hlavolamy. Za hodinu se skupiny vyměnily. Pracovali jsme s menšími mikroskopy a zkoumali, jak funguje optika pomocí barevných světel a tvarů. Ve druhé části exkurze to bylo poměrně zajímavější, protože jsme si zkoušeli fyzikální pokusy, např. magnetismus a šíření zvuku. Také jsme měli možnost vyzkoušet brýle, které simulují opilost. To bylo pro všechny nejzábavnější.
Dozvěděli jsme se hodně informací jak o strojích, tak i o fyzikálních jevech. Nejvíce nás zaujalo, jak se šíří zvuk, ale i ostatní pokusy byly super.
Ema Čamková a Anna Staňová VII. A