The Queens of English

Je druhé únorové úterý a Natka s Johankou vcházejí do budovy Základní školy Zachar v Kroměříži, aby poměřily své jazykové dovednosti v okresním kole soutěže v anglické konverzaci.

Zapíší se do prezenčních listin a míří každá do své kategorie: Natka mezi žáky osmých a devátých ročníků a Johanka k šesťákům a sedmákům. Pak už to jde ráz na ráz. Vylosovat si téma, krátce se představit, vyčerpat téma (mnohdy i sebe a porotu), zodpovědět doplňující otázky a nakonec popsat obrázek v co nejlepším světle. Vzhledem k dobré organizaci a výkonným porotám vše pěkně šlape a před obědem už máme podtrženo a sečteno.

V kategorii I.A, v níž soutěžilo celkem devět žáků, na trůn královny dle předsedkyně poroty s přehledem usedá Johanka Šromová, žákyně VII. A.

V kategorii vyšší, která porovnávala znalosti 13 soutěžících, stříbrnou pozici vybojovala Natálie Adriana Marešová ze třídy VIII. A. Natka sice ve veliké konkurenci neobsadila nejvyšší příčku, ale zabojovala, dokázala se prosadit mezi převahou deváťáků a ukázala nejen talent, ale i odvahu.

Blahopřejeme oběma vítězkám a děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci naší školy. Nothing can stop you now!