Tajemství naší knihovny a výstava Letem světem

V rámci výuky literární výchovy a podpory čtenářství navštívili žáci VI. B a VII. B Knihovnu Kroměřížska, aby se zapojili do programu nazvaného Tajemství naší knihovny. Dozvěděli se o tom, co všechno knihovna nabízí, jakou má historii a jak je rozdělen knihovní fond. Zkoušeli si knihy vyhledat v katalogu na následně najít v regálech. V neposlední řadě si vyslechli čtenou ukázku z knihy Dárce od americké autorky Lois Lowryové. Někteří si v závěru návštěvy půjčili knihy domů, na ostatní tato výzva ještě čeká.

Výstava Letem světem, která je právě k vidění ve foyer knihovny, byla dalším cílem. Žáci obdivovali kresby, malby a koláže, jež jsou dílem chlapců a děvčat naší školy. Každý si mezi obrázky našel svého favorita.