Soutěž Pohár vědy

Tři soutěžní týmy z naší školy se v letošním roce přihlásily do soutěže Pohár vědy, jejíž letošní podtitul nese název NEWTON 2018.

Tým Brainiac tvořili žáci 4. a 5. třídy, kteří navštěvují kroužek Fyzika nás baví, tým Panteři byl tvořen z žáků třídy VII.A a poslední tým Slunkety byl složen z žáků VIII.A.

Od 1. ledna do 30. dubna 2018 žáci jednotlivých týmů řešili zadané úkoly, bádali nad problémy a prováděli různé pokusy. Vše se týkalo Newtonových pohybových zákonů.

V lednu řešili úkoly související se zákonem akce a reakce, postavili např. auto jezdící na tomto principu. Celý měsíc únor je provázel zákon setrvačnosti a s ním i celá řada pokusů.

V březnu je zajímaly barvy. Měli svítilnu a barevné filtry a zjišťovali, co vznikne překrýváním jednotlivých barev. V posledním měsíci je čekal zákon síly.

Ke konci každého měsíce soutěžící odevzdali pořadatelům svá řešení, nyní již netrpělivě čekáme na výsledky, které budou známy v následujících dnech. Nejlepší týmy postoupí do finále.

Bude to někdo z naší školy? Na to si musíme ještě počkat. Ale již teď všem děkujeme za odvedenou práci, výborné nápady i jejich realizaci.