Poslední letošní bruslení 1. tříd

Když se zeptáte dětí, které předměty ve škole mají nejvíce rády, většinou jmenují také tělesnou výchovu.  A je to dobře, protože při všem tom sezení v lavicích nebo na koberci a zklidňování učitelkami o přestávkách, aby neběhaly, aby ve třídě s ničím neházely, a aby vůbec byly v klidu, se děti prostě potřebují protáhnout, proběhnout, zahrát si něco dynamičtějšího, pohyblivějšího a také hlučnějšího, než je ve vyučování vhodné dělat. A kde jinde než v tělesné výchově by k tomu měly dostat prostor? V hodinách TV se snažíme zprostředkovat dětem co nejvšestrannější pohybové aktivity. Zajímavých zpestřením v zimním období je samozřejmě bruslení. Od začátku prosince jsme tak začaly chodit s dětmi na zimní stadion. Hodina strávená na ledu, někdy i s instruktorem, byla pro děti i pro nás učitelky nejen velmi příjemnou a zajímavou chvilkou, ale i pro všestranný rozvoj dětí významnou změnou v běžném denním programu. Rády bychom poděkovaly všem rodičům, kteří svým dětem umožnili účastnit se společných školních hodin bruslení a zajistili jim pro to potřebné vybavení. Do budoucna budeme moc rády, když budou takto výborně spolupracovat všichni rodiče a podpoří tak své ratolesti, aby se i ony mohly aktivně zapojit do kolektivních činností obou tříd. V letošním školním roce jsme s dětmi ovládli kluziště zimního stadionu naposledy v pátek. Všichni naši malí bruslaři zaslouží velkou pochvalu za odvahu, snahu a ctižádost se něčemu novému přiučit a překonat třeba i nejistotu a počáteční strach.

Mgr. Martina Kopřivová, Mgr. Miroslava Kuncová – učitelky 1. tříd