Kroměříž bez hranic

Ve čtvrtek 3. května 2018 se žáci šestého a sedmého ročníku naší školy zúčastnili 3. ročníku celodenní zážitkové edukační akce Kroměříž bez hranic, kterou připravila Vyšší odborná škola pedagogická a sociální a Střední pedagogická škola Kroměříž ve spolupráci s Městem Kroměříž a Domem kultury v Kroměříži. Cílem této akce bylo žákům základních i středních škol co nezajímavěji představit téma menšin a minorit v České republice. Žáci naší školy tak viděli hudebně preventivní program zpěváka a tanečníka Radka Bangy s názvem Když chceš, tak to dokážeš či pohádkovou stínohru inspirovanou starými indickými příběhy souboru Divadla Líšeň. Dále se žáci v dílnách seznámili například s hebrejskou abecedou a židovskými zvyky, naučili se ukrajinskou písničku, vyzkoušeli své znalosti slovenštiny a ochutnali slovenské sýry.