Exkurze žáků 4. ročníku do Prahy

Chladný dubnový čtvrtek 11. 4.  byl pro naše čtvrťáky ve znamení poznávání  Prahy. Vyrazili jsme vlakem již o půl šesté ráno, abychom měli dostatek času na historické památky hlavního města. Nejenom návštěva města, ale i cestování vlakem   bylo pro mnohé žáky nevšedním zážitkem.

Po hladkém průběhu cesty nás na hlavním nádraží očekával smluvený průvodce, který se postaral o plynulý průběh akce. Nejdříve nás provedl ulicemi Starého města kolem Jeruzalémské synagogy, Jindřišské věže, Prašné brány a Obecního domu. Nechyběla zastávka na Staroměstském náměstí, kde jsme si nemohli nechat ujít pohyblivý orloj. Odtud vedly naše kroky na nábřeží. Zde jsme se nalodili na výletní loď a nechali se unášet Vltavou.

Po příjemné plavbě jsme se přemístili přes Karlův most až na Pražský hrad. S nadšením jsme sledovali výměnu hradní stráže. Následně jsme museli absolvovat prohlídku baťůžků, jež je podmínkou vstupu do areálu Pražského hradu. Tam na nás čekal zástupce hradní policie. Velmi zajímavě nám vyprávěl o nevšedních událostech ve  své práci. Největší nadšení však sklidila policejní psice Viki, která je vycvičena na hledání výbušnin. Bombu ze hry Tik-tak bum sice nevyčmuchala, zato jí velmi  chutnaly piškoty, které měla mít původně na svačinu  paní učitelka. Po prohlídce  Katedrály sv. Víta jsme Zlatou uličkou sešli k zastávce metra a přesunuli se na Václavské náměstí, odtud jsme po zastávce na jídlo ve známém řetězci došli na nádraží a už zkušeně absolvovali  cestu vlakem domů.

Po dni plném zážitků byli všichni nesmírně unaveni, nejvíce asi paní učitelky s paní asistentkou, ale určitě to stálo za to..

Kalendář akcí