Deník neobjevené bytosti aneb Tvoříme knihu

Žáci šestého ročníku již tradičně v hodinách slohové výchovy vytvářejí své vlastní knihy. Nejinak to mu bylo i letos.

Od podzimu do jara v hodinách slohu nejprve nanečisto psali o neobjevené bytosti, kterou si sami vymysleli. V rámci popisu jsme se dověděli, jak se bytost jmenuje, jak vypadá, kde bydlí, či co během dne dělá. Následoval popis činnosti – oblíbený recept, z něhož jsme si mohli udělat představu o tom, jak se bytost stravuje a jaký je její jídelníček. V závěru spisování si žáci vytvořili oznámení, kterým zvali ostatní bytosti na nějakou událost. Posledním slohovým útvarem byl osobní dopis adresovaný buďto jiné bytosti, či sobě samému.

Poté, co žáci měli hotové koncepty, začali vytvářet čistopisy, na něž pomohou být právem hrdí. Museli si nejprve vytvořit deník samotný, pak napsat jednotlivé kapitoly, doplnit ilustracemi, přidat obsah a čísla stránek.

Šesťáci na sebe moc rádi vzali zodpovědnost za vytvoření literárního díla, mnohým se podařil deník dokonalý po všech stránkách, včetně té výtvarné.