Autorské čtení v Knihovně Kroměřížska

Ve čtvrtek 1. března měli žáci III. B možnost zúčastnit se autorského čtení v knihovně. Pozvání přijala spisovatelka Petra Štarková a představila dětem knihu Lukáš a profesor Neptun. Společně s námi byli na této besedě i žáci ze ZŠ Církevní. Naši třeťáci knihu již částečně znali, jelikož ji právě čteme na pokračování, což paní spisovatelka přijala s nadšením. Téma knihy všechny velmi zaujalo, protože hlavní hrdina Lukáš je výjimečné dítě, které má ovšem v běžném životě spoustu starostí, protože svět vnímá úplně jinak, než jeho vrstevníci. Sám o sobě si myslí, že musí být mimozemšťan. Kniha dětem velmi empaticky přibližuje svět, který se jim jinak jen těžko vysvětluje, se kterým se ale mezi svými kamarády mohou setkat. Moc děkujeme za velmi milý zážitek.