Žákovský parlament v Praze

Ve čtvrtek 30. 5. 2024 se vydali členové žákovského parlamentu za celoroční práci na zájezd do Prahy. Jelikož po celý školní rok zastávali funkci třídních parlamentářů a někteří pracovali jako zastupitelé Žákovského zastupitelstva města Kroměříže, navštívili mimo jiné Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Zde mohli z balkonu sledovat přímé jednání poslanců. Pro mnohé to byl velký zážitek vidět na živo ty, které vídáme jen v televizi.
Praha byla se svými památkami, uličkami a pamětihodnostmi překrásná. Projeli jsme se okružní vyhlídkovou plavbou po Vltavě, prošli jsme Václavské náměstí, Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem, Pražský hrad s katedrálou sv. Víta. Navečer jsme se zcela unaveni vraceli domů. Bylo to krásné, zkrátka, v Praze bylo blaze.
Žákovský parlament