Otvíráme třetí dvířka do Wonderlandu

Wonderland je eTwinningový projekt, na kterém po celý rok pracovali druháci z Komenského školy v Kroměříži. Postupně otvírali dvířka vedoucí do kouzelné země plné pohádkových postav i superhrdinů a poznávali dosud nepoznané.

Za třetími dvířky na děti čekal obtížný úkol. Poprvé měly pracovat v mezinárodních týmech a hledat bytosti z pohádek. Naštěstí jim přišli na pomoc žáci IX. A, kteří si pro ně připravili čtenářské dílny a online hry Kahoot, ve kterých si druháci mohli ověřit, co všechno si z přečtených pohádek zapamatovali.

Každý ze tří týmů pracoval na určitém tématu. První tým zkoumal bytosti žijící ve vodě, druhý bytosti žijící na zemi a třetí bytosti, které umí létat. Žáci si zvolili pohádkové postavy, vyhledávali o nich informace, zaznamenávali je do pracovních listů a kreslili obrázky. Všechno, co zjistili, pak prezentovali dětem z partnerských škol včetně videí s pohádkami o těchto bytostech v anglickém jazyce a v jazycích partnerských zemí.

Spolupráce se spolužáky i s partnery z Bulharska a Itálie byla zábavná a přínosná. Druháci zjistili, že když si pomáhají a spolupracují, mohou zvládnout velké věci, i když jsou ještě malí.

Více informací najdete na webové stránce projektu.