Návštěva partnerské školy v Nitře 

První návštěvu na partnerské Základní škole knížete Pribiny v Nitře absolvovalo v polovině dubna šest žáků a tři vyučující naší školy.  

Prohlédli si prostory tamější školy a zhlédli žákovskou konferenci, při níž byla slovenskými žáky na vysoké úrovni prezentována velmi zajímavá témata týkající se převážně ekologie. Sofie Pokorná a Natálie Houšťová informovaly publikum o škole a Žákovském zastupitelstvu města Kroměříže. Dalším bodem programu byla prohlídka centra města, Nitranského hradu a baziliky sv. Jimrama.  

Druhý den se uskutečnilo setkání vyučujících koordinujících na obou školách eTwinningové aktivity. Projekt CzECOSlovak Green Unity, na kterém už od září spolupracují v online prostředí, se podařilo dovést do poslední fáze. V závěru návštěvy se všichni vyučující zúčastnili stínování u slovenských kolegů, kde zároveň vznikl prostor pro podnětné rozhovory nejen o českém a slovenském vzdělávání. Čtyři žáci z IX. B si změřili síly s mladými Slováky na šachovém turnaji, jenž vyvrcholil soubojem v živém šachu. Hra skončila remízou a všichni se již těší na další spolupráci. 

Kalendář akcí