Svátek poezie na 2. stupni

Odpoledne druhé únorové středy přivedlo do školy všechny, kdo rádi recitují. Žáci druhého stupně se sešli v hojném počtu, aby porotě, v níž zasedly všechny vyučující českého jazyka, přednesli texty poezie i prózy. Posluchači mohli slyšet ukázky z děl klasiků i z vlastní tvorby žáků.

V kategorii žáků 6. – 7. ročníku obsadil třetí místo Vojtěch Hloušek ze VI. B s jeho interpretací textu O Honzovi, na druhém místě porota ocenila Cimrmanův text Přetržené dítě v podání Matěje Šišky ze VI. A a Janu Odložilovou ze VII. A, jež recitovala báseň Jana Nohy Jeden druhému. Suverénním vítězem této kategorie se stal Vojtěch Dušek, žák VI. A, který všechny uchvátil přednesem textu Samí známí od Emanuela Frynty.

V kategorii starších se na třetí pozici umístila Zuzana Hýžová z VIII. B, jež si pro svou recitaci zvolila část textu z Vodníka od K. J. Erbena. Po klasice sáhla také Sára Zavadilová z XI. A, která si osvojila část dopisu Taťány z Puškinova Oněgina. Jitka Pšejová z XI. B posluchače zaujala textem Ostrov lhářů, obě dívky se shodně umístily na druhé pozici. Na stupních vítězů v kategorii 8. – 9. ročníku stanula Gabriela Hašpicová z VIII. B s přednesem ukázky prózy z Deníku Anny Frankové.

Cenu poroty získává Tereza Šílová, žákyně XI. A, jež přednesla svou vlastní báseň s názvem Láska je odpovědí.

Blahopřejeme všem, kteří se školního kola recitační soutěže zúčastnili, a držíme pěsti těm, jež budou naši školu reprezentovat v okresním kole této soutěže.