1. oddělení ŠD na radnici

Ve čtvrtek 8. 6. 2023 navštívilo 1. oddělení naší školní družiny kroměřížskou radnici. Hned na začátek jsme si ve vstupní hale prohlédli výstavu přibližující historii města, která je součástí oslav 760 let města Kroměříže, ale to byl teprve začátek naší návštěvy. Zážitkem bylo pro děti setkání s panem starostou města Mgr. Tomášem Opatrným, který byl zároveň i naším průvodcem. Kluci a holky viděli kancelář pana starosty, kde si ti odvážnější mohli zkusit, jaké to je být malým starostou nebo starostkou a pan starosta také předal dětem spoustu zajímavých informací. V obřadní síni jsme sice nevěstu a ženicha nepotkali, ale za to jsme mohli obdivovat krásný výhled z oken radnice. V zasedací místnosti se z nás na chvíli stali zastupitelé města a vyzkoušeli jsme si hlasování městské rady. Z radnice jsme pak vyšli přímo na radniční nádvoří, kde naše návštěva končila. Děkujeme panu starostovi a Městu Kroměříž, že nám tuto návštěvu umožnili.